user image

I am little bit crazy.

"fairy tales aren’t about finding handsome princes. they’re about fulfilling your dreams. and about standing up for what you believe in."

bookmarks:
petra
wanda ♡‧₊ currently
2024 wrap-up (journal / random notes)
tv shows
2024 wrap-up (music )

9 книг-антиутопій, які змінюють уявлення про ідеальний світ.

Колись давно, в шістнадцятому столітті, Томас Мор написав твір під назвою «Золота книжечка, настільки ж корисна, як і кумедна, про найкращий устрій держави і про новий острів Утопія». У ній Мор описав ідеальне суспільство, де все завжди добре і спокійно. І хоча насправді книга нудна, але завдяки їй в літературі з'явилося відразу два художніх напрямки: утопія і антиутопія - жанр, в якому свобода особистості сильно обмежується державою, а вільнодумство жорстоко карається.

  • Джордж Оруелл - 1984.

Роман описує світ, розділений між трьома тоталітарними державами. Книга про повний контроль, знищення всього людського і про спроби вижити в світі ненависті. Роман неодноразово піддавався цензурі з боку соціалістичних країн. Був заборонений в СРСР.

  • Рей Бредбері - 451 градус за Фаренгейтом.

451 ° за Фаренгейтом - температура, при якій займається і горить папір. Це світ майбутнього, в якому всі письмові видання безжально знищуються спеціальним загоном пожежних, зберігання книг переслідується законом, а інтерактивне телебачення успішно служить загальному одурманюванню.

  • Олдос Хакслі - Про чудовий новий світ.

Перед нами постає суспільство, в якому, здавалося б, немає місця болю і смутку. Кожній людині чи не з самого народження нав'язується, що її місце в суспільстві - найкраще; всі забезпечені будь-якими потрібними їм благами. Якщо ж все-таки в душу закрадається смуток - досить прийняти пару таблеток соми, і від поганого настрою не залишиться й сліду.

  • Джордж Оруелл - Колгосп тварин.

«Скотний двір» - притча, алегорія на революцію 1917 року і наступні події в Росії. Тваринний світ обори довго терпів звірячі вчинки з боку людей, але одного разу це терпіння лопнуло. Чотириногі збунтувалися і прогнали фермерів, ну а самі оголосили себе вільною республікою під керівництвом свиней.

  • Євген Замятін - Ми.

Одна з найзнаменитіших антиутопій світу. У двадцять шостому столітті жителі Утопії настільки втратили свою індивідуальність, що розрізняються за номерами. На чолі Єдиної Держави стоїть хтось, іменований Благодійником, якого щорічно переобирають всім населенням, як правило, одноголосно. Керівний принцип Держави полягає в тому, що щастя і свобода несумісні.

  • Ентоні Берджесс - Механічний апельсин.

Це зла сатира на сучасне тоталітарне суспільство, що прагне перетворити молоде покоління на слухняних волі вождів «механічних апельсинів». Розумний, жорстокий, харизматичний антигерой Алекс, лідер вуличної банди, проповідуючи насильство як високе мистецтво життя, потрапляє в залізні лещата новітньої державної програми з перевиховання злочинців і сам стає жертвою насильства.

  • Тетяна Толстая - Кись.

«Кись» - актуальна антиутопія, страшна і прекрасна казка про загибель нашої цивілізації, про городян мутантів, які дичавіють в радіоактивних лісах, але головне - про деградацію мови, все ще впізнаваної, але вже малозрозумілої.

  • Андрій Платонов - Котлован.

У «котловані» як у кривому дзеркалі відображені головні події, які відбувалися в СРСР першої п'ятирічки: індустріалізація і колективізація. Чудовий приклад антиутопії, жорсткої сатири на реалії побуту та соціального устрою радянської держави.

  • Кадзуо Ісігуро - Не відпускай мене.

Кеті, Томмі і Руд росли в закритій школі. Вчилися, малювали картини, грали в шкільних спектаклях. З часом вони дізналися, що їх доля - це донорство. Вони були створені спеціально для того, щоб врятувати безнадійно хворих людей.

aug 27 2015 ∞
apr 21 2017 +