user image

I always do list. About everything. Finding a site that helps me save them is great. Unfortunately for you, my lists will be in Swedish. My website contains my photoblog, my portfolio and my blog. But all that's in Swedish as well.

bookmarks:
listography IMPORTANT NOTICES
NEWS
TERMS
GIVE MEMORIES
CONTACT
  • topz. jag använder dom hela tiden. tydligen är det med topz som med näsdroppar, använder man dom för mycket får det omvänd effekt och man måste fortsätta använda dom. jag kanske hamnar där snart.
  • ost. men inte mögelost, det är väldigt sorgligt.
  • lukten av tvättmedel. när man cyklar från mig hem till mamma cyklar man förbi ett ställe där de släpper ut ventilationsluften från en tvättstuga. det är mitt favoritställe, trots att det är ganska mörkt och trist annars.
  • ha lång tid på mig när jag äter frukost.
  • gamla foton.
  • pocketböcker. de ska vara skönlitterära, någolunda nutida och gärna generationsromaner.
  • eftermiddagar när det har varit en varm dag och det blir sådär för svalt för att ligga på stranden men det är fortfarande varmt.
  • åka tåg. men inte x2000, för där luktar konstigt. som för mycket ventilation och matsäck.
  • chips.
  • rabarbersaft och fläderblomssaft. men inte fläderbärssaft. stor skillnad.
  • högklackade skor.
  • lukten av villaträdgårdar på hösten, fulla av fallna äpplen och ruttna löv.
aug 14 2007 ∞
aug 17 2007 +